fbpx

ЗНОВУ ПОДАТКІВЦІ!?
Продовження, акт 2

Знову податківці!? Продовження...

Пам’ятаєте, ми розповідали про пригоди наших клієнтів з податківцями🙈? Так от, ми ж обіцяли продовження історії.
Наші клієнти як добросовісні платники податків подали на реєстрацію податкові накладні (далі – ПН). Та не тут-то було! Податківці почали атакувати😱. Хоч як би неприємно це не звучало, але всі подані на реєстрацію ПН були зупинені🚫.
 
Так як зупинення відбувалося ще тоді, як податкова керувалася своїми ж Критеріями ризикованості та під час дії постанови КМУ від 21.02.2018 р. № 117, то причина зупинення ПН у податкової була одна – «ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6. п. 1 «Критерії ризиковості платника податку».
 
Мабуть, це їх найулюбленіша причина зупинення реєстрації ПН. Вона немала жодного обґрунтування, посилання на рішення про підстави зупинення, не містила чіткого критерію ризиковості та вичерпного переліку документів для того, щоб розблокувати ПН.
 
У наших клієнтів залишався лише один вихід – подати пояснення та всі документи, які підтверджували первинну господарську операцію. Ними було подано документи, яких було достатньо для того, щоб ПН розблокували. А що ж😤, податківці нічого не пояснюють, переліку необхідних їм документів не дають, підставу зупинення чітко не зазначають і хочуть, щоб платник податків сам «вгадав їх бажання». Як виявилося, не так-то легко догодити податківцям.
 
Пояснення їм не сподобалися, документів мало, тому зважилися вони на наступний крок – прийняли рішення про відмову в реєстрації ПН. Ну тут податківці були трішки креативнішими, адже причин по відмові вже було як мінімум дві.
 
У деяких рішеннях про відмову в реєстрації ПН, податківці посилалися, що платником податку не було подано первинні документи, але при цьому не зазначали, які саме документи. В інших рішеннях – надання документів з порушенням, але вказували додатково, що не було надано документи щодо відрядження працівників та документів на надання послуг/виконання робіт тощо. Так нам і не було зрозуміло, що хочуть податківці. Чи то не були подані документи, чи вони були подані з порушенням, а якщо з порушеннями, то з якими?
 
Так, проаналізувавши всі первинні документи, квитанції про зупинення, рішення про відмову, ми дійшли висновку, що існують всі підстави для того, щоб провчити контролюючі органи за їх необґрунтовані рішення та протиправні дії😜.
 
По всім клієнтам нами було подано позови про визнання протиправними і скасування рішень та зобов’язання вчинити дії. Черкаський окружний адміністративний суд швидко розглянув наші позови, дотримуючись всіх процесуальних строків. Насправді, це рідкість, адже, наприклад, Окружний адміністративний суд міста Києва справи розглядає дуже довго. З такою швидкістю питання реєстрації ПН може стати неактуальним. Дуже важливо пришвидшити процес розгляду таких справ, що і було нами зроблено.
Всі справи нами були виграні, рішення про відмову в реєстрації ПН були визнані протиправними і скасовані, а нову ДПС України було зобов’язано зареєструвати ПН👐. Цікавою особливістю Черкаського окружного адміністративного суду було те, що ним досліджується первина господарська операція (це їм всі ж первинні документи подавай), на відміну від Окружного адміністративного суду міста Києва, який говорить, що питання аналізу господарських операцій повинно досліджуватись під час здійснення податкового контролю.
 
Зокрема, всі суди підтримали нашу позицію😊. Вони посилалися у своїх рішеннях на принцип обґрунтованості рішення, який не було дотримано податківцями; чіткий, конкретний перелік документів під час надіслання повідомлень не витребовувався податківцями, тому наші клієнти подали всі необхідні документи; подання необхідних документів залежить також від зазначення чіткого критерію ризиковості; платником було подано всі первинні документи і він не позбавлений можливості подати додаткові документи під час вирішення справи в суді, тощо.
 
Справи пройшли апеляцію, де ще раз Шостий апеляційний адміністративний суд закріпив нашу позицію. З Верховним Судом у податківців також не склалося. Відтак, ми зуміли й тут відновити права наших клієнтів🙌.
 
Сьогодні всі справи перебувають на виконанні, але це вже інша історія.
Далі буде😎🚀.
 
blank
кнопка вверх