fbpx

ЗНОВУ ПОДАТКІВЦІ!?

Знову податківці!?

BIRES LAW FIRM вже досить довгий час надає допомогу платникам податків в реєстрації податкових накладних.
 
Ми супроводжуємо своїх клієнтів на кожному етапі: від моменту призупинення до моменту остаточної реєстрації податкових накладних.
Траплялися в нашій діяльності різноманітні ситуації, але ми все одно знаходили юридичні можливості, як домогти клієнтам з мінімальними ризиками «вийти сухими з води».
 
От, наприклад, нещодавно нам довелося добряче поїздити до Черкаського окружного адміністративного суду. Ми відстояли там права наших п’ятьох суб’єктів господарювання, які чомусь не сподобалися контролюючим органам. Ну не було між ними кохання з першого погляду😜. Контролюючі органи так хотіли насолити їм, що робили все, аби призупинити їх господарську діяльність.
 
Спочатку вони пішли шляхом тимчасового призупинення договорів про визнання електронних документів. Вирішили контролюючі органи, що їм в односторонньому порядку можна призупинити такий договір. Хм…, які наївні 😎). А все через те, що їм не вдалося встановити місцезнаходження наших клієнтів.
 
Побачили вони в цьому загрозу, що посилений сертифікат відкритого ключа ЄЦП може хтось сторонній використати та ще й бюджет спустошити. Однак контролюючий орган не врахував, що в нього то і повноважень не було на одностороннє призупинення (не припинення/розірвання, наголошуємо!) договору про визнання електронних документів.
 
Навіть неможливість виявити платника за місцем своєї юридичної адреси не є підставою для припинення договору. Підставою для розірвання (не призупинення, як у нашому випадку) договору могла б бути зміна платником місця реєстрації. Однак наші клієнти юридичної адреси не змінювали та не вносили зміни до реєстру юридичних осіб. Мабуть контролюючі органи плутають призупинення із припинення/розірванням договору, а також зміну місця реєстрації із не встановленням за місцем реєстрації.
 
Податківці впевнені, що їх довідка щодо не встановлення місцезнаходження підприємства є належним доказом.
 
Але ж ні! Належним доказом зміни юридичною особою місцезнаходження є дані з реєстру юридичних осіб.
 
Наша позиція по всіх поданих позовах Черкаським окружним адміністративним судом була підтримана та Шостим апеляційним адміністративним судом закріплена остаточно. Верховний Суд на скарги податківців відповів, що в них взагалі немає права на оскарження.
 
Ось так з перемогою завершилася наша битва з контролюючими органами✊. Дія призупинених договорів про визнання електронних документів була відновлена. Однак податківці на цьому не зупинилися.
 
Про їх наступний крок вставлянь палок у колеса нашим клієнтам ми вже розкажемо у наступному пості 😉.
Знову податківці
Знову податківці
кнопка вверх