Адреса

04071, Україна, м. Київ, вул. Воздвиженська 14, офіс 9

EMAIL

Контакти

[polylang_langswitcher]
[polylang_langswitcher]

Адреса

04071, Україна, м. Київ, вул. Воздвиженська 14, офіс 9

EMAIL

Контакти

Адреса

04071, Україна, м. Київ, вул. Воздвиженська 14, офіс 9

EMAIL

Контакти

[polylang_langswitcher]
[polylang_langswitcher]

Адреса

04071, Україна, м. Київ, вул. Воздвиженська 14, офіс 9

EMAIL

Контакти

Головна/ Послуги /Інтелектуальне право
BIRES

Юридичний супровід бізнесу

Юридичні послуги для фізичних осіб

Правова допомога в сферах ведення господарської діяльності, банківського і фінансового права, екологічного права, корпоративного права, нерухомості та земельного права, оподаткування, реструктуризації та банкрутства, трудового та сімейного права і багато іншого.

Інтелектуальне право

Послуги з реєстрації, захисту та відчуження (передачі, користування, розпорядження) прав на об’єкти інтелектуальної власності.

Як ми працюємо

01

Розгорнуті юридичні консультації

з питань реєстрації торгової марки (Україна, міжнародна реєстрація), авторського права та захисту прав на об’єкти інтелектуальної власності

02

Реєстрація торгової марки «під ключ»:

  • підбір класів товарів і послуг (МКТП) перед стартом реєстрації ТМ
  • попередня перевірка торгової марки з наданням звіту про інформаційний пошук по базі
  • юридичні консультації щодо можливості подальшої реєстрації на підставі результату перевірки
  • підготовка і подача заявки на реєстрацію ТМ за стандартною або прискореною процедурою
  • супровід заявки протягом усього терміну реєстрації ТМ
  • отримання та передача Свідоцтва про реєстрацію знака для товарів та послуг
  • міжнародна реєстрація торгової марки

03

Реєстрація авторського права та договорів, які стосуються права автора на твір

  • консультування щодо можливості реєстрації авторського права
  • підготовка та подання заявки та матеріалів на реєстрацію авторського права
  • оформлення договорів та реєстрація права власності на службовий твір
  • супровід заявки протягом строку реєстрації
  • отримання та передача Свідоцтва про реєстрацію авторського права 
  • міжнародна реєстрація авторського права

04

Реєстрація авторського права на програмне забезпечення

05

Підготовка договорів

щодо повної або часткової передачі прав на об’єкти інтелектуальної власності (ліцензійні договори, договори франшизи, договір про передачу прав на використання торговельної марки тощо)

06

Захист прав на об’єкти інтелектуальної власності

  • заборона використання торговельної марки
  • заборона розповсюдження продукції, що порушує авторські права
  • заборона імпорту продукції, що здійснюється з порушенням прав інтелектуальної власності
  • заборона публічного використання творів
  • відшкодування завданої шкоди внаслідок неправомірного використання авторських прав

07

Реєстрація об'єктів інтелектуальної власності в митному реєстрі 

Вартість та строки

img

Індивідуально

briefcase

Індивідуально

Результати нашої ефективності

Your success is our goal!

років практичного досвіду

0 +

успішних справ на користь наших Клієнтів

0 +

середня кількість консультацій на рік

0 +

задоволених
Клієнтів

0 %

Що ви
отримаєте

Професійність супровід

«під ключ»

інтелектуальної власності для бізнесу

передачі прав на об’єкти інтелектуальної власності

Заповніть форму нижче,
ми зв’яжемось з вами

Заповніть форму нижче, ми зв’яжемось з вами

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Checkboxes

Новини

Новини

Sorry, your ID is maybe not correct (If you did not place any ID that means auto-detect does not work.). And please make sure that your selected element is developed with Swiper.

Sorry, your ID is maybe not correct (If you did not place any ID that means auto-detect does not work.). And please make sure that your selected element is developed with Swiper.

Поширені питання

Поширені питання

Саме для того, щоб захистити права на Ваш бренд від незаконного використання торговельної марки – Ви отримуєте право і законну можливість забороняти будь-кому використовувати таке ж саме або дуже схоже позначення. Після реєстрації торговельну марку можна передати в користування за договором франшизи або ж продати, з’являється можливість зареєструвати домен в зоні UA, збільшується вартість бренду та його капіталізація.

Краще реєструвати зображення або словесне позначення в чорно-білому варіанті. В цьому випадку в подальшому торговельну марку можна буде використовувати в будь-яких кольорах.

Сама процедура реєстрації складається з декількох етапів та може тривати від 12 до 24 місяців. Однак до отримання свідоцтва про реєстрацію торговельну марку можна використовувати з дня подання заяви, ставлячи біля неї позначення «ТМ».

Перевірка проводиться з метою встановити, чи існують вже зареєстровані аналогічні або схожі ТМ (тотожні). У випадку, якщо схожі ТМ вже зареєстровано – це дасть змогу не витрачати час та кошти на подачу заяви, на яку можна отримати відмову в процесі реєстрації.

При наявності свідоцтва можна заблокувати плагіат програмного забезпечення. Наприклад, якщо на Google Play або App Store з’явиться копія Вашої програми, то при наявності свідоцтва про реєстрацію авторського права така копія буде заблокована.

Так, потрібно. Адже авторське право реєструється на вихідний код в тому вигляді, в якому його було подано на реєстрацію. Тому нову версію програмного забезпечення також необхідно реєструвати.

Так, можна. Авторське право виникає з моменту створення програмного забезпечення. Однак для того, щоб мати можливість належним чином захистити свої авторські права, в тому числі в судовому порядку, необхідно мати свідоцтво про їх реєстрацію.

Законодавством встановлено, що предметом договору франшизи є комплекс виключних прав, закріплених за їхнім власником. Підтвердженням наявності таких прав і є свідоцтво про реєстрацію ТМ. Тому, щоб передати торговельну марку за договором франшизи, необхідна її обов’язкова реєстрація.

Міжнародну реєстрацію ТМ можна провести в два способи. Перший – подати заяву в Патентне відомство країні, в якій планується використання ТМ та отримати там свідоцтво. Другий – при наявності вже зареєстрованої ТМ в Україні (або ж на стадії реєстрації), можна відповідно до Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків подати заяву на розширення. В цьому випадку заява на реєстрацію подається в Україні та зазначається перелік країн, в яких необхідно отримати свідоцтво на ТМ.

Існує декілька способів такого захисту. Перший – врегулювання без участі державних органів або суду. В цьому випадку можна звернутися з претензією до порушника, в якій повідомити про існування виключних прав, їх порушення та подати вимогу про усунення порушень та відшкодування збитків. Другий – звернутися за захистом порушених прав до суду. Тоді можна обрати спосіб захисту порушених прав (наприклад, усунення з товару або упаковки незаконно використаної ТМ) та стягнути через суд збитки та упущену вигоду. Третій – в адміністративному порядку, наприклад через митні органи. В цьому випадку необхідно внести торговельну марку в митний реєстр з метою заборони ввезення/вивезення підроблених товарів.

Торговельна марка (ТМ) – це позначення, за яким товари або послуги одних осіб відрізняються від товарів або послуг інших осіб.

Зареєструвати як торговельну марку можна будь-яке позначення або комбінацію позначень, в тому числі слова, літери, цифри, кольори, форму товарів та їх пакування і навіть звуки.

Торговельна марка може бути:

  • Словесна
  • Зображувальна
  • Комбінована

Також ТМ може бути як кольоровою, так і чорно-білою. При реєстрації чорно-білого варіанту в подальшому торговельну марку можна буде використовувати в будь-якому кольорі.

Набуття права на торговельну марку засвідчується свідоцтвом. Отримати свідоцтво на ТМ може як юридична, так і фізична особа.

Для реєстрації ТМ та отримання свідоцтва необхідно подати відповідну заяву до Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій.

Заява обов’язково повинна містити зображення торговельної марки та перелік товарів і послуг, для яких вона реєструється, відповідно до Міжнародної класифікації товарів та послуг (МКТП).

Кошти за подання заяви сплачуються протягом двох місяців з дня її подання. Розмір збору залежить від кількості обраних класів за МКТП та кількості заявників.

Процедура реєстрації може тривати від 12 до 24 місяців.

Якщо торговельну марку планується використовувати за межами України, доцільно провести її міжнародну реєстрацію.

Міжнародну реєстрацію можна провести в два способи:

  • подати заяву в Патентне відомство країні, в якій планується використання ТМ та отримати там свідоцтво;
  • при наявності вже зареєстрованої ТМ в Україні (або ж на стадії реєстрації), можна відповідно до Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків подати заяву на розширення. В цьому випадку заява на реєстрацію подається в Україні та зазначається перелік країн, в яких необхідно отримати свідоцтво на ТМ.

Авторське право складається з особистих немайнових прав автора і майнових прав суб’єктів авторського права.

Особисті немайнові права автора – це права, які нерозривно пов’язані з особою автора, які можуть належати лише фізичній особі. Такі права не можуть бути продані, подаровані чи іншим способом передані іншим особам.

До особистих немайнових прав автора належать:

  • Право вимагати визнання свого авторства, зазначати його на оригіналах і копіях твору;
  • Право забороняти згадувати ім’я автора під час використання твору;
  • Право обрати псевдонім;
  • Право вимагати збереження цілісності твору;
  • Право надати назву твору або залишити його без назви.

Майнові права інтелектуальної власності – це право використовувати твір будь-яким способом, а також виключне право дозволяти або забороняти використовувати твір іншим особам. Такі права можуть належати як юридичній, так і фізичні особі. Вони можуть бути передані за договором іншим особам в повному обсязі, або ж частково. Діють та охороняються законом протягом життя автора та 70 років після його смерті.

Авторські права виникають з моменту створення твору.

Однак, для засвідчення належних автору прав, набуття майнових прав на твір відповідно до договору, належного захисту авторських прав автор або особа, якій передані майнові право, може зареєструвати своє авторське право у відповідному державному реєстрі.

Авторські права можуть бути зареєстровані на:

  • Літературні твори;
  • Музичні твори;
  • Комп’ютерні програми;
  • Бази даних;
  • Навчальні матеріали (лекції, відеоуроки, навчальні програми тощо);
  • Аудіовізуальні твори;
  • Картини та фотографії;
  • Ілюстрації, плани, креслення, ескізи, карти тощо;
  • Інші твори.

Реєстрацію авторського права на твір відбувається шляхом подання до Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ) наступних документів:

  1. Заява встановленої форми;
  2. Примірник твору;
  3. Документ, що засвідчує факт і дату оприлюднення твору (за наявності);
  4. Документ про оплату збору за підготовку до реєстрації та видачу свідоцтва;
  5. Іншу документи, в залежності від виду твору (наприклад, при реєстрації авторського права на комп’ютерну програму, подається інструкція щодо її використання).

Реєстрація авторського права відбувається протягом місяця з дати подання заяви.

Договір, за яким передаються майнові права інтелектуальної власності, також можна зареєструвати в державному реєстрі. Реєстрація проводиться в тому ж порядку, що й реєстрація авторського права. До заяви лише додатково додається примірник договору, який реєструється.

Захист прав інтелектуальної власності можливий в декілька способів:

  1. Врегулювання спору без участі державних органів або суду. В цьому випадку можна звернутися з претензією до порушника, в якій повідомити про існування авторських прав, їх порушення та подати вимогу про усунення порушень та відшкодування збитків.
  2. В судовому порядку. В цьому випадку можна обрати спосіб захисту порушених прав, наприклад, усунення з товару або упаковки незаконно використаної ТМ, вилучення з обороту товару, випущеного з порушенням авторських прав, судову заборону незаконного використання твору тощо та стягнути через суд збитки та упущену вигоду.
  3. В адміністративному порядку, наприклад через митні органи. В цьому випадку необхідно внести торговельну марку в митний реєстр з метою заборони ввезення/вивезення підроблених товарів