Адреса

04071, Україна, м. Київ, вул. Воздвиженська 14, офіс 9

EMAIL

Контакти

[polylang_langswitcher]
[polylang_langswitcher]

Адреса

04071, Україна, м. Київ, вул. Воздвиженська 14, офіс 9

EMAIL

Контакти

Адреса

04071, Україна, м. Київ, вул. Воздвиженська 14, офіс 9

EMAIL

Контакти

[polylang_langswitcher]
[polylang_langswitcher]

Адреса

04071, Україна, м. Київ, вул. Воздвиженська 14, офіс 9

EMAIL

Контакти

Головна/ Послуги /Банкрутство юридичних осіб
BIRES

Юридичний супровід бізнесу

Юридичні послуги для фізичних осіб

Правова допомога в сферах ведення господарської діяльності, банківського і фінансового права, екологічного права, корпоративного права, нерухомості та земельного права, оподаткування, реструктуризації та банкрутства, трудового та сімейного права і багато іншого.

Банкрутство юридичних осіб

Представництво інтересів кредиторів (конкурсних, поточних, забезпечених). Приймаємо участь у процедурах банкрутства як за кредитора, так і за боржника  на будь-яких стадіях банкрутства.

Комплексна юридична допомога та ведення проектів “під ключ”.

Як ми працюємо

01

Підготовка та подання заяви 

про банкрутство, заяв про забезпечувальні заходи

02

Участь у зборах

кредиторів та комітетах кредиторів, організація проведення зборів, примус до проведення зборів

03

Розшук майна боржника

та витребування його з незаконного володіння третіх осіб

04

Забезпечення прозорості та контроль

роботи арбітражних керуючих, заперечення дій/бездіяльності арбітражних керуючих, заперечення розміру винагороди та оплати послуг залучених осіб

05

Переслідування/захист керівника

та бенефіціарів боржника, покладання на них відповідальності за борги та збитки боржника 

06

Оскарження угод

укладених боржником про відчуження майна за останні 3 роки до відкриття процедури банкрутства

07

Супроводження процедури

розпорядження майном боржника

Вартість та строки

Індивідуально

Результати нашої ефективності

Your success is our goal!

років практичного досвіду

0 +

успішних справ на користь наших Клієнтів

0 +

середня кількість консультацій на рік

0 +

задоволених
Клієнтів

0 %

Що ви
отримаєте

Припинення

юридичної особи і відповідно визнання боргів (штраф, пені, неустойки) погашеними

стягнення на майно боржника в процедурі банкрутства

арешту накладеного на майно боржника визнаного банкрутом

У разі відсутності майна у підприємства-боржника, притягнення до матеріальної відповідальності його керівника

розпочата процедура банкрутства дає можливість боржнику зберегти майно підприємства, а кредитору  задовольнити своєчасно свої вимоги за рахунок майна боржника

Заповніть форму нижче,
ми зв’яжемось з вами

Заповніть форму нижче, ми зв’яжемось з вами

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Checkboxes

Новини

Новини

Sorry, your ID is maybe not correct (If you did not place any ID that means auto-detect does not work.). And please make sure that your selected element is developed with Swiper.

Sorry, your ID is maybe not correct (If you did not place any ID that means auto-detect does not work.). And please make sure that your selected element is developed with Swiper.

Поширені питання

Поширені питання

Ініціювати процедуру банкрутства може як боржник – при наявності загрози неплатоспроможності, та і кредитор – при наявності непогашеної заборгованості з боку боржника. При цьому, декілька кредиторів, у яких є вимоги до одного боржника, можуть об’єднатися та подати спільну заяву.

Такі справи розглядаються господарськими судами за місцем реєстрації підприємства-боржника. Якщо боржник змінить місце реєстрації після відкриття провадження у справі про банкрутство, справа залишиться в тому ж суді, де таке провадження було відкрито.

На сьогодні в законодавстві не міститься вимог щодо розміру заборгованості, необхідного для початку процедури банкрутства. Суду необхідно надати підтвердження заборгованості та докази того, що існує загроза неплатоспроможності.

При поданні позовної заяви про банкрутство сплачується судовий збір у розмірі 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що в 2023 році складає 26 840 гривень, та авансується винагорода арбітражному керуючому в розмірі трьох мінімальних зарплат за три місяці виконання повноважень, в 2023 році – 60 300 гривень.

Так, заява може бути відкликана заявником до дати проведення підготовчого засідання господарського суду.

Так, договори укладені боржником протягом трьох років, що передували відкриттю справи про банкрутство, можуть бути визнані недійсними судом у випадку, якщо боржник безоплатно передавав майно, взяв на себе безоплатне зобов’язання, уклав договір дарування або договір було укладено з заінтересованою особою.

Так, у випадку, якщо дії керівника підприємства призвели до банкрутства, а в підприємства недостатньо коштів для задоволення вимог кредиторів, на керівника може бути покладена субсидіарна відповідальність. В цьому випадку з керівника може бути стягнена сума коштів, якої не вистачає для задоволення вимог кредиторів.

Коли виникає необхідність скористатись процедурою банкрутства:

  • Якщо наявна заборгованість перед контрагентами, або перед бюджетом
  • У зв’язку з невиконанням договірних зобов’язань боржником
  • Є необхідність збереження майна боржником в процедурі банкрутства
  • Для притягнення до відповідальності керівника підприємства боржника (до субсидіарної відповідальності)

Відповідно до Кодексу України з процедур банкрутства ініціювати процедуру банкрутства може як боржник – при наявності загрози неплатоспроможності, так і кредитор – при наявності непогашеної заборгованості з боку боржника. При цьому, декілька кредиторів, у яких є вимоги до одного боржника, можуть об’єднатися та подати спільну заяву.

Процедуру банкрутства юридичної особи можна поділити на наступні етапи:

  1. Подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство. В заяві наводяться обставини, які є підставою звернення до суду та додаються передбачені Кодексом з процедур банкрутства документи. Якщо заяву подає кредитор, він повинен зазначити розмір заборгованості та розрахунок штрафних санкцій, а також представити докази, що підтверджують заборгованість. У випадку, коли заява подається боржником, він зобов’язаний надати докази неплатоспроможності, надати бухгалтерський баланс, перелік наявного майна, перелік боржників та кредиторів.
  2. Відкриття провадження у справі про банкрутство. У випадку, якщо за розглядом поданих документів суд прийшов до висновку про наявність підстав для відкриття провадження, суд виносить відповідну ухвалу. Ухвалою вводиться мораторій на задоволення вимог кредиторів, встановлюється розпорядник майна  та вводиться процедура розпорядження майном.
  3. Процедура розпорядження майном. Така процедура включає комплекс заходів з управління та контролю за майном боржника з метою забезпечення його збереження, ефективного використання та здійснення аналізу економічного стану боржника. Під час її проведення проводиться виявлення кредиторів, осіб, готових взяти участь у санації, проводяться збори кредиторів тощо. Процедура розпорядження майном встановлюється на строк до 170 календарних днів. За її результатами приймається рішення щодо наступної процедури – санації або ліквідації.
  4. Санація боржника. Під санацію розуміється система заходів, направлених на оздоровлення фінансового становища боржника, задоволення повністю або частково вимог кредиторів, реструктуризацію боргів тощо. Судом затверджується план санації та призначається керуючий санацією, до якого переходять повноваження по управлінню підприємством.
  5. Визнання  боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. За результатами розгляду звіту керуючого санацією збори кредиторів можуть звернутися до суду з клопотання про припинення процедури санації та визнання боржника банкрутом. Суд призначає ліквідатора та визначає строки проведення ліквідації (не більше 12 місяців). Під час ліквідаційної процедури здійснюється пошук майна боржника, проводиться його реалізація та задовольняються вимоги кредиторів. 
  6. Ліквідація боржника. Після розгляду звіту керуючого ліквідацією, у випадку, якщо у після задоволення вимог кредиторів у боржника не залишилось майна, суд виносить ухвала про ліквідацію юридичної особи-банкрута. Копія ухвали надсилається державному реєстратору для проведення реєстрації припинення юридичної особи.
  7. Закриття провадження у справі.