Адреса

04071, Україна, м. Київ, вул. Воздвиженська 14, офіс 9

EMAIL

Контакти

[polylang_langswitcher]
[polylang_langswitcher]

Адреса

04071, Україна, м. Київ, вул. Воздвиженська 14, офіс 9

EMAIL

Контакти

Адреса

04071, Україна, м. Київ, вул. Воздвиженська 14, офіс 9

EMAIL

Контакти

[polylang_langswitcher]
[polylang_langswitcher]

Адреса

04071, Україна, м. Київ, вул. Воздвиженська 14, офіс 9

EMAIL

Контакти

Головна/ Послуги /Стягнення заборгованості 
BIRES

Юридичний супровід бізнесу

Юридичні послуги для фізичних осіб

Правова допомога в сферах ведення господарської діяльності, банківського і фінансового права, екологічного права, корпоративного права, нерухомості та земельного права, оподаткування, реструктуризації та банкрутства, трудового та сімейного права і багато іншого.

Стягнення заборгованості 

Одним з найбільш розповсюджених судових спорів є спір про стягнення заборгованості з юридичних, фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Заборгованість може виникати як за договором (поставки, оренди, надання послуг тощо), так і у не договірних правовідносинах.

Процедура повернення проблемної заборгованості –складний процес, що вимагає індивідуального та комплексного підходу, аби повернути проблемний борг з мінімальними фінансовими та часовими витратами.

Як ми працюємо

01

Консультування

щодо можливості та перспектив стягнення боргу

02

Консультування

  • майновий стан, активи
  • наявність невиконаних зобов’язань перед третіми особами або державою
  • наявність відкритих виконавчих проваджень, судових процесів або арештів
  • власники юридичної особи-боржника (зміни в ЄДР)
  • аналіз документів

03

Повернення боргу в досудовому порядку:

  • підготовка та направлення претензії боржнику
  • проведення переговорів та надання послуг з медіації щодо погашення заборгованості або реструктуризації боргу

04

Повернення боргу в судовому порядку: 

  • розробка стратегії забезпечення збереження наявних активів боржника від незаконного виведення або приховування від стягнення протягом усього розгляду справи
  • підготовка та подання аргументованої позовної заяви про стягнення заборгованості, пені, інфляційних витрат та витрат на правничу допомогу
  • вжиття заходів щодо забезпечення позову та можливості накладення арештів на активи боржника
  • юридичний супровід та захист інтересів кредитора в судових засіданнях усіх інстанцій

05

Виконання судового рішення:

  • супровід процедури примусового стягнення боргу через державну або приватну виконавчу службу на підставі рішення суду

Вартість та строки

img

Індивідуально

Результати нашої ефективності

Your success is our goal!

років практичного досвіду

0 +

мільйонів гривень стягнуто на користь наших Клієнтів

0 +

ПРЕТЕНЗІЙ ЩОРОКУ В ДОСУДОВОМУ ПОРЯДКУ​

0 +

справа щодня з питань стягнення заборгованості

0 +

Що ви
отримаєте

Надання послуги «під ключ»

до отримання результату – стягнення коштів

реструктуризації боргів та реалізації проблемних активів із застосуванням різних інструментів

роботи як з кредиторами, так і з боржниками, представлення інтересів в судах всіх інстанцій

компенсації витрат на правничу допомогу та судових витрат на підставі рішення суду

на стягненні заборгованості, представленні інтересів Клієнта на стадії судових процесів, виконавчих проваджень, банкрутства, кримінальних справ, розшуку і повернення активів

Заповніть форму нижче,
ми зв’яжемось з вами

Заповніть форму нижче, ми зв’яжемось з вами

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Checkboxes

Новини

Новини

Sorry, your ID is maybe not correct (If you did not place any ID that means auto-detect does not work.). And please make sure that your selected element is developed with Swiper.

Sorry, your ID is maybe not correct (If you did not place any ID that means auto-detect does not work.). And please make sure that your selected element is developed with Swiper.

Поширені питання

Поширені питання

Необхідно стягнути вказані кошти примусово, в межах визначених законом процедур. Для цього необхідно звернутися до державного або приватного виконавця, який уповноважений стягувати кошти примусово та наділений правом застосовувати з цією метою заходи впливу на боржника. Однак, розпочати процедуру примусового виконання виконавець може лише на підставі виконавчого документа, отже, в першу чергу, необхідно здобути виконавчий документ.

Виконавчий документ є підставою для відкриття виконавчого провадження. Законом передбачені різні їх види, однак для цілей стягнення заборгованості це можуть бути: судові рішення (ухвали, виконавчі листи) або ж виконавчий напис нотаріуса. Зазначаємо, що останній буде актуальним лише у разі безспірної заборгованості. Якщо ж щодо заборгованості виникне спір, виконавчий напис може бути скасовано, а отже звернення до суду є більш надійним варіантом.

В першу чергу, слід розглянути можливість позасудового вирішення спору (переговори, медіація, направлення претензії з вимогою добровільно сплатити кошти). У разі якщо боржник відмовляється добровільно сплатити заборгованість або просто ігнорує претензію, необхідно звернутися до суду з позовом про стягнення коштів.

В першу чергу, слід розглянути можливість позасудового вирішення спору (переговори, медіація, направлення претензії з вимогою добровільно сплатити кошти). У разі якщо боржник відмовляється добровільно сплатити заборгованість або просто ігнорує претензію, необхідно звернутися до суду з позовом про стягнення коштів.

До районного (міського, міськрайонного) суду за місцезнаходженням боржника. 

Так, зазвичай при поданні позову про стягнення заборгованості вирішується питання про стягнення штрафних санкцій, які пов’язані з несплатою або несвоєчасною сплатою основного боргу. При цьому штрафні санкції можуть бути нараховані як ті, що передбачені договором, так і ті, на які кредитор має право в силу закону.

Зазвичай ще на етапі досудового врегулювання можна зрозуміти як поводитиме себе боржник в суді, якими будуть його аргументи та правова позиція загалом. Тому, в будь-якому разі, при зверненні до суду необхідно пам’ятати, що саме на позивача буде покладено обов’язок довести як наявність заборгованості, так і факт її несплати. Для цього разом із позовом необхідно подати всю доказову базу, яка може свідчити про ці обставини, та готуватись до необхідності доказувати наявність у боржника обов’язку сплатити кошти.

Після набрання рішеннями суду законної сили, суд видає виконавчий лист, який являється виконавчим документом та його слід подати до приватного або державного виконавця за місцезнаходженням боржника, разом із заявою про примусове виконання рішення. Далі виконавець здійснює виконавчі дії зокрема: накладає арешт на майно, банківські рахунки боржника; розшукує майно через компетентні органи та установи, якщо виявленого майна недостатньо для покриття заборгованості; надає банкам, в яких відкриті рахунки у боржника, платіжні інструкції для списання коштів тощо.

Звернувшись до суду, позивач має право розпоряджатися позовними вимогами на власний розсуд. Зокрема позивач може відмовитись від позову, сторонами може бути укладена мирова угода, та навіть якщо ухвалене судове рішення, позивач може не звертати його до примусового виконання в разі врегулювання спору. Тому, якщо боржник вирішив розрахуватися, на будь-якій стадії стягнення заборгованості, домовленість між сторонами може бути досягнута.

Якщо під час судового розгляду сторони домовились вирішити протиріччя добровільно, слід врахувати, що для захисту інтересів кредитора в такому разі найкращим варіантом буде укладення мирової угоди. Так, у мировій угоді сторони можуть чітко врегулювати умови, на яких вони домовляються. Мирова угода затверджується судом та може бути звернена до примусового виконання, якщо одна із сторін її не виконує. Тому, навіть при досягненні домовленості з боржником, необхідно правильно оформити цю домовленість для того, аби мінімізувати ризики ухилення від її виконання в майбутньому.

Якщо інша особа заборгувала вам кошти, та відмовляється їх сплатити добровільно, необхідно стягнути таку заборгованість примусово.

Умовно процес стягнення заборгованості можна поділити на декілька стадій, кожна з яких може дати результат, а саме:

  1.  Досудове врегулювання спору;
  2.  Стягнення заборгованості через суд;
  3.  Примусове виконання судового рішення.

Досудове врегулювання спору

Якщо боржник не розраховується добровільно, виникає логічне питання – навіщо застосовувати досудове врегулювання спору ?

Перевагами стадії досудового врегулювання спору зі стягнення заборгованості є:

  • Можливість дійти згоди з боржником в якомога коротший строк (економія часу) без здійснення судових витрат (економія коштів);
  • Ознайомлення з позицією боржника, що дасть змогу краще підготувати свою правову позицію для суду;
  • Донесення до боржника своїх вимог та демонстрація боржникові серйозності своїх намірів, що саме по собі може схилити його до домовленості;
  • Доказова фіксація відмови боржника добровільно розраховуватися;
  • Виграш часу для підготовки до судового розгляду, збирання доказів, розрахунку штрафних санкції тощо.

Найбільш простим та поширеним способом досудового врегулювання спору зі стягнення заборгованості є направлення боржнику претензії з вимогою сплатити кошти добровільно. 

Додатково або альтернативно до направлення претензії можна здійснювати переговори з боржником, за необхідності із залученням медіатора.

При цьому, враховуючи обмеженість певними строками, позов до суду можна готувати паралельно з вищевказаними заходами, та в разі досягнення згоди – не подавати його.

Якщо заходи досудового врегулювання спору результату не принесли, необхідно звертатися до суду.

В цілому стадію досудового врегулювання оптимально здійснити протягом 1-2 місяців. 

Стягнення заборгованості через суд

Позов про стягнення коштів подається до районного (міського, міськрайонного) суду за місцезнаходженням боржника протягом 3-х років від дня виникнення обов’язку боржника розрахуватися.

Для стягнення неустойки (штрафу, пені) встановлена позовна давність в 1 рік, і це треба враховувати якщо ви включаєте до позову відповідні вимоги.

Умови, що висуваються до оформлення позовної заяви детально визначені Цивільним процесуальним кодексом України.

За звернення до суду необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову.

Важливо врахувати, що саме на позивача покладено обов’язок довести як наявність у боржника зобов’язання зі сплати коштів, так і відсутність такої сплати на день звернення до суду. З огляду на це, необхідно долучити до позову всю наявну доказову базу, яка підтверджує ці обставини. 

Також важливо не забути додати до позову докази вчинення заходів з досудового врегулювання спору.

Загалом потрібно пам’ятати, навіть якщо наявність заборгованості є для вас очевидною, необхідно бути готовим доводити це суду. 

В процесі судового розгляду боржник може погодитись сплатити кошти. В такому разі домовленість має бути оформлена ухвалою суду про затвердження мирової угоди.

Така ухвала визначає умови домовленості та може бути передана до примусового виконання, якщо сторони її не виконуватимуть.

Досягнувши в суді рішення про задоволення ваших позовних вимог, необхідно звернути його до примусового виконання.

Тривалість судового розгляду залежатиме від складності справи та завантаженості суду. Слід розраховувати, що розгляд в суді першої інстанції займе щонайменше 3-4 місяці. В разі подання апеляційних та касаційних скарг, розгляд може затягнутися додатково.

Примусове виконання судового рішення

Для примусового виконання рішення суд видає виконавчий лист або судовий наказ, в залежності від особливостей спору.

Якщо після набрання рішенням законної сили суд не видає його самостійно, необхідно звернутися з заявою та отримати виконавчий лист (судовий наказ) наручно в суді або поштою.

Виконавчий лист (судовий наказ) для його примусового виконання передається приватному чи державному виконавцю за місцезнаходженням боржника.

Лист (наказ) подається виконавцю в оригіналі, разом із заявою, в якій зокрема вказуються реквізити для перерахування коштів.

В подальшому виконавець відкриває виконавче провадження та вчиняє виконавчі дії, зокрема: накладає арешт на майно, банківські рахунки боржника; розшукує майно через компетентні органи та установи, якщо виявленого майна недостатньо для покриття заборгованості; надає банкам, в яких відкриті рахунки у боржника, платіжні інструкції для списання коштів тощо.

Хід виконавчого провадження можна відстежувати за допомогою автоматизованої системи виконавчого провадження, та ознайомлюватися з усіма документами та діями виконавця в межах вашої справи.

Крім цього, до виконавця можна звертатися з клопотаннями, заявами, скаргами у разі, якщо ви вбачаєте таку потребу.

Тривалість виконавчого провадження залежатиме в першу чергу від наявності у боржника майна, на яке може бути звернено стягнення, та грошових коштів на рахунках.

Якщо на рахунках перебуває достатньо коштів, вони будуть в лічені дні заарештовані виконавцем та списані на вашу користь.

В разі якщо майна/коштів не буде, виконання затягнеться до їх розшуку та виявлення, після чого кошти можуть бути списані, а майно реалізоване з метою покриття заборгованості.