Юридичний супровід бізнесу
Юридичні послуги для фізичних осіб
Правова допомога в сферах ведення господарської діяльності, банківського і фінансового права, екологічного права, корпоративного права, нерухомості та земельного права, оподаткування, реструктуризації та банкрутства, трудового та сімейного права і багато іншого.
Захист власників і топменеджерів компаній від кримінального переслідування при веденні господарської діяльності.
Представництво інтересів на всіх стадіях кримінального переслідування в правоохоронних органах, органах прокуратури, суді, апеляційне та касаційне оскарження судових рішень та скасування арешту на майно.
01
Надання юридичних консультацій
аналіз матеріалів справи, що стали підставою для відкриття кримінального провадження, підготовка стратегії захисту
02
Захист власника, директора та інших співробітників компанії
під час проведення допиту, обшуку, прийняття участі в обшуці та оскарження його результатів
03
Оскарження накладення арешту
на рахунки та грошові кошти, рухоме і нерухоме майно до слідчого судді
повернення майна клієнта в кримінальному провадженні; підготовка заперечень на клопотання про накладення арешту; забезпечення зняття (скасування) арешту майна
04
Ініціювання застосування арешту
на рахунки та майно компанії і обвинуваченого, заборона в проведенні реєстраційних дій на етапі досудового розслідування та розгляду в суді
05
Захист від тимчасового вилучення майна
та формування доказової бази для повернення вилученого майна під час обшуку
06
Оскарження вилученого під час проведення обшуку майна
та забезпечення його негайного повернення
07
Комплексний захист підозрюваного/обвинуваченого/потерпілого
під час досудового розслідування, в суді першої інстанції, апеляційне та касаційне оскарження рішень судів
08
Супровід обшуку на підприємстві адвокатом
а також комплексне ведення кримінальної справи
09
Проведення адвокатських розслідувань
включаючи збір доказової бази на підтвердження невинуватості у вчиненні кримінального правопорушення, обґрунтування підстав для звільнення від відповідальності або пом’якшення покарання
10
Проведення навчальних тренінгів для персоналу
про права та обов’язки учасників під час проведення обшуку на підприємстві
Індивідуально
Індивідуально
років практичного досвіду
успішних справ на користь наших Клієнтів
середня кількість консультацій на рік
задоволених
Клієнтів
більше 10 років досвіду у захисті та представництві інтересів Клієнтів у кримінальних провадженнях
спеціалізуються на захисті бізнесу, а також на злочинах економічного, службового та корупційного характерів (white-collar crime)
підозрюваних, обвинувачених (підсудних)
під час судового провадження (слідства) кримінальної справи в першій, апеляційній та касаційній інстанції «під ключ»
Так. Юридична особа може бути залучена до кримінального провадження в різному статусі. Зокрема, юридична особа може бути залучена як потерпіла сторона, коли кримінальним правопорушенням їй завдано майнової шкоди. Щодо юридичної особи також можуть застосовуватися заходи кримінально-правового характеру – у разі вчинення уповноваженою особою підприємства кримінального правопорушення в інтересах такого підприємства. Крім цього, юридична особа може брати участь у кримінальному провадженні, коли під час провадження вчиняються слідчі або інші дії, які так чи інакше стосуються прав та інтересів такої юридичної особи (наприклад обшук, вилучення майна тощо).
До юридичних осіб можуть бути застосовані такі заходи кримінально-правового характеру: штраф, конфіскація майна, ліквідація. Ці заходи застосовуються судом у разі постановлення обвинувального вироку.
Юридична особа, щодо якої здійснюється провадження, реалізує свої права через представника. Таким представником може бути адвокат, керівник підприємства або його працівник. Повноваження представника повинні бути підтверджені у визначеному законом порядку. Представник, діючи в інтересах юридичної особи, реалізує права та виконує обов’язки учасника кримінального провадження.
Права та інтереси підприємства під час кримінального провадження також можуть бути обмежені у зв’язку із застосуванням заходів забезпечення кримінального провадження. Такими заходами можуть бути: тимчасовий доступ до речей і документів; тимчасове вилучення майна; арешт майна. Крім цього, негативний вплив на діяльність підприємства можуть мати заходи, застосовані до фізичних осіб (власників, засновників, працівників чи керівників підприємства). Наприклад: виклик слідчим, дізнавачем, прокурором, судовий виклик і привід; накладення грошового стягнення; тимчасове обмеження у користуванні спеціальним правом; відсторонення від посади; затримання особи; запобіжні заходи.
Заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком окремих випадків. В такому разі, під час вирішення судом питання про застосування цих заходів, підприємство може взяти участь у розгляді та обгрунтувати свою позицію. Якщо такі заходи вже застосовані, доречно розглянути можливість їх скасування судом. Підстави та порядок скасування заходів забезпечення можуть бути різними, в залежності від того, який саме захід застосовано.
Юридична особа може звернутися із заявою про вчинення кримінального правопорушення до правоохоронних органів. В межах кримінального провадження юридична особа має право звернутися з цивільним позовом. Юридична особа також може бути залучена до кримінального провадження у статусі потерпілого. Оптимальний порядок дій визначається в кожному випадку індивідуально, в залежності від обставин кримінального правопорушення.
Заходи кримінально-правового характеру щодо юридичної особи можуть бути застосовані внаслідок вчинення конкретною фізичною особою кримінального правопорушення. Так як юридична особа сама по собі не може вчинити кримінального правопорушення – його вчинення фізичною особою (керівником чи працівником підприємства) може тягнути за собою застосування заходів кримінально-правового характеру.
Так. Проте необхідно звернутися з цивільним позовом. Притягнення винної особи до кримінальної відповідальності автоматично не призведе до компенсації збитків. Тому можливість повного покриття напряму залежить від активної поведінки підприємства.
Так, за умови, що такі дії правоохоронних органів були незаконними. Відповідні питання вирішуються шляхом подання цивільного (господарського) позову. Також існують випадки, коли питання щодо відшкодування можуть вирішуватися шляхом подання адміністративного позову. Побудова правильної стратегії та ефективного алгоритму дій у подібних справах вирішується в кожному випадку індивідуально, оскільки результат залежить від багатьох чинників.
У кримінальному провадженні залучення адвоката є майже необхідністю для підвищення шансів на поновлення прав та інтересів підприємства. Особливо у випадках, коли юридична особа (її працівники) зазнають кримінального переслідування.
У кримінальному провадженні адвокат може здійснювати: надання юридичних консультацій; аналіз матеріалів кримінального провадження та підготовку стратегії захисту; захист власника, директора та інших співробітників компанії; захист під час проведення допиту, обшуку, прийняття участі в обшуці та оскарження його результатів; оскарження накладення арешту на рахунки та грошові кошти, рухоме і нерухоме майно, повернення майна в кримінальному провадженні; захист від тимчасового вилучення майна та формування доказової бази для повернення вилученого майна під час обшуку; представництво в суді першої, апеляційної, касаційної інстанції тощо.
Як показує практика, під час кримінального провадження інтереси підприємств зазнають найбільших обмежень в результаті застосування таких заходів:
Негативні наслідки для роботи компанії також можуть мати застосування до її працівників (власників, керівників):
Крім цього, перешкоди для нормальної роботи бізнесу створюються в результаті здійснення слідчих дій (допит), проникнення до житла чи іншого володіння особи, обшуку тощо.
Всі перераховані вище заходи, які вчиняються правоохоронними органами відносно підприємства чи його працівників, здатні суттєво ускладнити, а іноді й унеможливити, нормальну роботу.
Захиститися від цього можливо:
Процедура скасування заходів забезпечення кримінального провадження або оскарження слідчих дій (їх результатів) є індивідуальною в кожному випадку та залежить від того який захід (яка дія) оскаржується та інших обставин.
Важливо, що у разі вчинення правоохоронними органами незаконних дій та завдання підприємству майнової шкоди, можливо досягти відшкодування шляхом заявлення цивільного, господарського чи адміністративного позову.
Якщо кримінальне провадження здійснюється відносно юридичної особи (внаслідок вчинення злочину працівником підприємства), у разі ухвалення обвинувального вироку можуть бути застосовані такі заходи:
Юридична особа, щодо якої здійснюється кримінальне провадження, реалізує свої права через представника.
Таким представником може бути адвокат, керівник підприємства або його працівник. Повноваження будь-кого із вищевказаних представників повинні бути підтверджені у визначеному законом порядку.
Представник, діючи в інтересах юридичної особи, реалізує права та виконує обов’язки учасника кримінального провадження.
У разі, якщо підприємство зазнало шкоди внаслідок кримінального правопорушення з боку іншої особи, – воно може виступити в кримінальному провадженні в якості потерпілої сторони.
Також законом передбачена можливість звернення юридичних осіб із заявою про вчинення кримінального правопорушення до правоохоронних органів.
За наявності завданої підприємству кримінальним правопорушенням майнової шкоди, для того, аби вона була стягнута з винної особи, доцільно заявити цивільний позов у кримінальному провадженні.
Незалежно від того, в якому статусі підприємство залучено до провадження, допомога адвоката є майже необхідністю.
Зокрема, у кримінальному провадженні адвокат може здійснювати: надання юридичних консультацій; аналіз матеріалів кримінального провадження та підготовку стратегії захисту; захист власника, директора та інших співробітників компанії; захист під час проведення допиту, обшуку, прийняття участі в обшуці та оскарження його результатів; оскарження накладення арешту на рахунки та грошові кошти, рухоме і нерухоме майно, повернення майна в кримінальному провадженні; захист від тимчасового вилучення майна та формування доказової бази для повернення вилученого майна під час обшуку; представництво в суді першої, апеляційної, касаційної інстанції тощо.