Адреса

04071, Україна, м. Київ, вул. Воздвиженська 14, офіс 9

EMAIL

Контакти

[polylang_langswitcher]
[polylang_langswitcher]

Адреса

04071, Україна, м. Київ, вул. Воздвиженська 14, офіс 9

EMAIL

Контакти

Адреса

04071, Україна, м. Київ, вул. Воздвиженська 14, офіс 9

EMAIL

Контакти

[polylang_langswitcher]
[polylang_langswitcher]

Адреса

04071, Україна, м. Київ, вул. Воздвиженська 14, офіс 9

EMAIL

Контакти

Головна/Новини & Блог/Резиденти Дія Сіті також отримали можливість бронювати військовозобов’язаних

Резиденти Дія Сіті також отримали можливість бронювати військовозобов’язаних

30 січня 2023 року набрав чинності Порядок бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану. Затверджений Постановою КМУ від 27 січня 2023 р. № 76.

Відповідно до нового Порядку, резиденти Дія Сіті також отримали можливість забронювати своїх працівників на період мобілізації у воєнний час. Такі працівники можуть отримати відстрочку від призову на військову службу строком на 6 місяців.

Для бронювання своїх працівників підприємству необхідно отримати статус підприємства, критично важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Резидент Дія Сіті може отримати такий статус при відповідності наступним мінімальним вимогам:

  • відсутність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
  • розмір середньої заробітної плати на підприємстві за останній календарний квартал становить не менше розміру середньої заробітної плати у регіоні за IV квартал 2021 р. (відповідно до даних Держстату).

Якщо ж підприємство не являється резидентом Дія Сіті, йому необхідно відповідати хоча б ще одній з таких умов:

  • протягом попереднього звітного року сплачено податків, зборів та інших платежів до бюджету на суму, еквівалентну 1,5 млн. євро (за середнім курсом НБУ);
  • за попередній рік отримано надходження в іноземній валюті на суму, еквівалентну 32 млн. євро;
  • мати важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади. Критерії встановлюються органами державної влади відповідно до галузей економіки або обласними військовими адміністраціями.

Процедура бронювання військовозобов’язаних досить клопітка і тривала. Ми вирішили детальніше її проаналізувати на прикладі резидентів Дія Сіті.

Так, для отримання статусу критично важливого підприємства резиденту Дія Сіті необхідно звернутися з клопотанням до Міністерства цифрової трансформації України.

До клопотання додаються:

  • довідка про відсутність заборгованості зі сплати податків та інших загальнообов’язкових платежів. Або витяг з інформаційної системи органів ДПС щодо статусу розрахунків платника з бюджетом та цільовими фондами, засвідчена керівником підприємства;
  • довідка від підприємства про розмір середньої заробітної плати;
  • копія податкової декларації з відміткою про отримання або з квитанцією про прийняття у разі її подання засобами електронного зв’язку.

За результатами розгляду поданих документів Мінцифри приймає рішення про відповідність підприємства критеріям і визначення його критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Або про невідповідність підприємства зазначеним критеріям. Строки розгляду документів Порядком не встановлені.

Копію рішення про відповідність Мінцифри надсилає до Мінекономіки та Генерального штабу Збройних Сил.

Після того, як резидент Дія Сіті набув статусу критично важливого, він подає до Мінцифри:

  • список військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час (за встановленою КМУ формою);
  • довідку про кількість військовозобов’язаних, які працюють на підприємстві (за встановленою КМУ формою);
  • обґрунтування (в довільній формі). Обов’язково зазначити дату прийняття і номер рішення про визначення підприємства критично важливим та інформація про відповідність облікових даних військовозобов’язаних, зазначених у списку, їх військово-обліковим документам.

Кількість військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню, повинна становити не більше 50 відсотків кількості військовозобов’язаних підприємства на дату подання списку.

У разі наявності обґрунтованої потреби, кількість військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню, може перевищувати 50 відсотків. При цьому, що входить до поняття «обґрунтована потреба» і які критерії її визначення Порядком не встановлено.

Мінцифри перевіряє повноту заповнення списку, наявність наданого до нього обґрунтування, дотримання вимог щодо кількості військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню. Далі подає його на погодження Генеральному штабу Збройних Сил.

Погоджені списки Генеральний штаб Збройних Сил подає до Мінекономіки, а вже Мінекономіки приймає рішення щодо бронювання військовозобов’язаних. Після цього рішення про бронювання направляється до Мінцифри, а звідти – резидента Дія Сіті.

Витяг з такого рішення (за встановленою формою) надається військовозобов’язаному під розпис та являється документом, що підтверджує надання відстрочки.

Як видно з наведеного алгоритму в бронюванні військовозобов’язаних задіяні декілька різних державних органів. Законодавством ж не встановлено строків розгляду поданих документів та прийняття відповідних рішень. Практика застосування нового Порядку також відсутня. Тому строки бронювання працівників можна буде встановити лише шляхом спроб і помилок. Сподіваємось, що органи державної влади не будуть користуватися прогалинами в новому порядку та розглядатимуть подані документи в розумні строки.

Новини

Sorry, your ID is maybe not correct (If you did not place any ID that means auto-detect does not work.). And please make sure that your selected element is developed with Swiper.