Адреса

04071, Україна, м. Київ, вул. Воздвиженська 14, офіс 9

EMAIL

Контакти

[polylang_langswitcher]
[polylang_langswitcher]

Адреса

04071, Україна, м. Київ, вул. Воздвиженська 14, офіс 9

EMAIL

Контакти

Адреса

04071, Україна, м. Київ, вул. Воздвиженська 14, офіс 9

EMAIL

Контакти

[polylang_langswitcher]
[polylang_langswitcher]

Адреса

04071, Україна, м. Київ, вул. Воздвиженська 14, офіс 9

EMAIL

Контакти

Головна/Новини & Блог/Основні зміни в процедурі банкрутства під час воєнного стану

Основні зміни в процедурі банкрутства під час воєнного стану

В 2023 році до Кодексу України з питань банкрутства було внесено ряд змін, пов’язаних з введенням в Україні воєнного стану. Дані зміни направлені на спрощення самої процедури банкрутства. Такі зміни торкнулися загальної процедури банкрутства і будуть діяти постійно, а також процедури банкрутства під час дії воєнного стану.

Серед нововведень, які вводяться на постійній основі, слід відмітити наступні. З підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичних осіб вилучено умову, якою встановлювався мінімальний розмір прострочених зобов’язань боржника. В попередній редакції Кодексу умовою відкриття провадження у справі про банкрутство була наявність заборгованості в розмірі не менше 30 мінімальних заробітних плат (в 2023 році – 201 000 грн.). Відтепер боржник самостійно визначає розмір прострочених зобов’язань, які він не може виконати, і які будуть достатніми для відкриття провадження у справі.

Також відтепер справи про банкрутство можуть розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження. Це дасть можливість значно скоротити строки їх розгляду.

Серед нововведень, які діють протягом воєнного стану та шість місяців з дня його припинення слід відмітити наступні:

  1. Справу про банкрутство може бути відкрито без здійснення авансування передбаченої Кодексом винагороди арбітражному керуючому. В цьому разі до заяви про відкриття справи про банкрутство додається копія укладеної угоди з арбітражним керуючим. Розпорядником майна суд призначає арбітражного керуючого, з яким укладено таку угоду.
  2. Зупиняється нарахування відсотків на зобов’язання боржника перед кредиторами, що реструктуризовані згідно з планом санації чи планом реструктуризації боргів боржника.
  3. Шкода та збитки, завдані боржнику внаслідок збройної агресії проти України, підлягають обов’язковій оцінці відповідно до встановленого законодавством порядку.
  4. Не можна порушити справу про банкрутство боржника, який внесений до електронного реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів, та має діючий контракт з державними замовниками у сфері оборони.
  5. Суд відмовляє у відкритті провадженні у справі, якщо вимоги кредитора  не задоволені внаслідок збройної агресії проти України.
  6. Збори  кредиторів можуть проводитися у режимі відеоконференції або шляхом опитування.
  7. Суду за клопотанням сторін у справі або за власної ініціативою надано можливість продовження окремих процесуальних строків. А саме: проведення попереднього засідання суду, звернення у межах провадження у справі про банкрутство про визнання недійсними правочинів, вчинених боржником, дії мораторію на задоволення вимог кредиторі тощо.

Очікується, що зазначені зміни в законодавстві дадуть змогу проводити процедуру банкрутства під час воєнного стану. Як боржники, так і кредитори можуть й надалі ефективно захищати свої інтереси з урахуванням реалій сьогодення.

Новини

Sorry, your ID is maybe not correct (If you did not place any ID that means auto-detect does not work.). And please make sure that your selected element is developed with Swiper.