Адреса

04071, Україна, м. Київ, вул. Воздвиженська 14, офіс 9

EMAIL

Контакти

[polylang_langswitcher]
[polylang_langswitcher]

Адреса

04071, Україна, м. Київ, вул. Воздвиженська 14, офіс 9

EMAIL

Контакти

Адреса

04071, Україна, м. Київ, вул. Воздвиженська 14, офіс 9

EMAIL

Контакти

[polylang_langswitcher]
[polylang_langswitcher]

Адреса

04071, Україна, м. Київ, вул. Воздвиженська 14, офіс 9

EMAIL

Контакти

Головна/Новини & Блог/Бронювання працівників підприємства через Дію: юридичні нюанси та практичні рекомендації

Бронювання працівників підприємства через Дію: юридичні нюанси та практичні рекомендації

Компанії почали активно використовувати процедуру бронювання працівників через застосунок «Дія». Однією з переваг електронного бронювання є колосальна різниця в часі опрацювання списків військовозобов’язаних, що пропонуються до бронювання. Так, результати опрацювання поданих списків можна побачити в середньому через 1-2 години після їх подання.

Проте, як показує практика, новий механізм бронювання також створює чимало проблем, які потребують вирішення.

У зв’язку із цим виникає необхідність розглянути юридичні нюанси при бронюванні працівників підприємства через веб-портал «Дія».

Тож, надаємо практичні рекомендації щодо дотримання даної процедури:

  • Першим кроком для успішного бронювання працівників підприємства через Дія є перевірка їхнього статусу. Працівник обов’язково повинен бути військовозобов’язаним та мати військово-обліковий документ (у паперовій або електронній формі). Крім того, працівникам потрібно мати саме актуальні військово-облікові документи. Доцільно зазначити, що військовозобов’язаний зобов’язаний був уточнити свої дані щодо перебування на військовому обліку до 16 липня 2024 року. При цьому важливим є відсутність особи у розшуку, інформація про що є в Реєстрі військовозобов’язаних та базі «Армор», доступній для Національної поліції України.
  • Разом з тим, до списку включаються військовозобов’язані, які взяті на персональний військовий облік у відповідному підприємстві. Також варто звернути увагу на те, що в деяких випадках працівник може не відображатися на порталі Дія. Зазвичай, це пов’язано із тим, що дані працівника не були вчасно передані до Пенсійного фонду України. У такому випадку компанії слід подати оперативний звіт про працевлаштування або інші зміни в трудових відносинах. Це дозволить оновити дані в Реєстрі застрахованих осіб і забезпечити правильне відображення працівника в Дії. 
  • Найбільш розповсюдженою помилкою, яку здійснюють роботодавці під час бронювання своїх співробітників через Дія є перевищення дозволеного ліміту бронювання їхніх працівників. Відповідно до норм Порядку бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану (Порядку № 76) кількість працівників, яких можна подати на бронювання, обмежена в 50% від кількості військовозобов’язаних станом на 18 травня 2024 року, які працюють на підприємстві (як виняток, у разі збільшення чисельності військовозобов’язаних працівників на зазначеному підприємстві – станом на дату подання списків, зокрема утворених після 18 травня 2024 року).

Звертаємо Вашу увагу на те, що іноді Дія може хибно показати, що працівник заброньований за іншим підприємством. У таких випадках ми рекомендуємо звернутись до служби підтримки порталу Дія. Якщо ж усунути відповідну помилку не вдалось, роботодавцеві необхідно враховувати працівників зі статусом «має бронювання за іншим підприємством» до кількості своїх заброньованих працівників. На сам факт бронювання це не впливає. Працівники є заброньованими за компанією, а дана неточність може бути виправлена при наступному бронюванні працівника після сплину строку попереднього. 

Отже, хоча й нова процедура бронювання працівників через Дія дійсно спрощує процес для багатьох компаній, але вона також вимагає уважного підходу та дотримання всіх юридичних нюансів.

Для успішного бронювання працівників компаніям потрібно ретельно перевіряти дані своїх працівників, співпрацювати з державними органами і бути готовими до вирішення технічних та правових проблем, що можуть виникнути.

Для того, щоб отримати фахову консультацію щодо вищезазначених питань, зверніться до нас за посиланням.

Анастасія Мерзлюк, юрист Bires Law Firm

Новини

Sorry, your ID is maybe not correct (If you did not place any ID that means auto-detect does not work.). And please make sure that your selected element is developed with Swiper.