Чи бувало так, що ваше підприємство набувало статусу “ризикового” за п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість?
Якщо так, то ця інформація для вас. Хоча не лише для вас, а й для всіх, хто взагалі є платником ПДВ.
Фіскальний орган у більшості випадків, коли приймає рішення про відповідність платника ПДВ критеріям ризиковості платника податку, не пояснює та не конкретизує причину віднесення суб’єкта господарювання до ризикового за п. 8 Критеріїв. І це є найбільшою проблемою. Оскільки не зрозуміло, що від вас хоче податкова. Правда ж?
Нещодавно на офіційному сайті Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків від заступника начальника з’явилося повідомлення наступного змісту. Не подання Форми 20-ОПП може стати однією із причин віднесення суб’єкта господарювання до ризикового.
З нашої практики хочемо сказати, що так і є. Адже будь-який рух активів може автоматично перенести вашого суб’єкта господарювання у ризикове підприємство. Нам неодноразово доводилося допомагати суб’єктам господарювання вирішити питання виключення з переліку ризикових платників саме з такої причини.
Нагадаємо. У Формі 20-ОПП відображається вся інформація про нерухоме та рухоме майно юридичної особи, що перебуває у власності, оренді чи в розпорядженні тощо. Як тільки ви щось продали/придбали/взяли чи здали в оренду необхідно подавати 20-ОПП, але з урахуванням змін.
Якщо ж так вже трапилося, що підприємство віднесли до переліку ризикових. Не потрібно передчасно хвилюватися. Ми зможемо допомогти зібрати всі необхідні документи. А також викласти інформацію у письмових поясненнях так, щоб ваше підприємство було виключено з переліку ризикових платників податків.
Ознайомитися зі статтею заступника начальника можливо за посиланням: https://cvp.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/467906.html.