Володимир Дишлюк, старший юрист АО «Bires»
В сучасному світі все частіше особа бажає відкривати власний бізнес, виготовляти продукти та надавати послуги безпосередньо клієнтам. Втім, якщо просто отримувати кошти на карту податкова буде дуже прискіпливо перевіряти звідки надходження та чому не сплачені податки, і буде права.
Тому варто своєчасно вирішити цю проблему – зареєструвати свій ФОП!
Як це зробити самостійно, розповідає юрист Bires Law Firm Володимир Дишлюк.
Для реєстрації Вам знадобиться паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код).
Заяву для реєстрації можна знайти на сайті Міністерства юстиції. Її необхідно заповнити, обов’язково обрати види діяльності (КВЕД), вказати місце реєстрації та інформацію для зв’язку з ФОП.
Одночасно з реєстрацією ФОП можна зареєструватися платником єдиного податку. Відповідна інформація зазначається на сторінці 3 реєстраційної заяви. Заява про обрання спрощеної системи оподаткування може подаватися і окремо.
Слід пам’ятати, що зареєстровані фізичні особи — підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання першої або другої групи єдиного податку, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася держреєстрація. Тобто, якщо Ви, наприклад, зареєстрували ФОП 11-го жовтня, то платником єдиного податку Ви будете лише з 1-го листопада.
Підприємці ж, які протягом 10 днів з дня реєстрації подали заяву про обрання третьої групи єдиного податку, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.
Також, Bires Law Firm може допомогти Вам обрати групу оподаткування, зареєструвати ФОП та надасть юридичний супровід Вашому бізнесу.
Крім того, за наявності кваліфікованого електронного підпису (ЕЦП) зареєструвати фізичну особу-підприємця можна через сервіс ДІЯ.