«До вас ми мали негативний досвід співпраці з юристами» — нам часто доводиться чути цю фразу від наших нових клієнтів.
Українське бізнес-середовище ще не виробило імунітету до непрофесійної діяльності. Ця проблема існує як в сфері правових послуг, так і в сфері маркетингу, пошуку інвесторів, партнерської взаємодії. І єдиний дієвий спосіб захистити себе — це самонавчання. Якщо хочете знати, як працює ваш юрист, то доведеться трохи розібратися, в чому ж полягає специфіка та тонкощі його роботи.
Тому ми вирішили започаткувати нову рубрику #Інтроспектор, в якій будемо розповідати про основний чек-лист моніторингу роботи юристів з позиції самих юристів. Сьогодні — про інхауз-юристів і дебіторську заборгованість.
Як би це очевидно не звучало, діяльність вашого спеціаліста з корпоративного права зазвичай можна оцінити лише по результатах його роботи. Одне із завдань досвідченого та професійного інхауз-юриста — перевірка потенційних клієнтів на надійність та добропорядність у розрахунках з контрагентами. Усі нові договори мають проходити юридичну експертизу та оцінку можливих ризиків.
Якщо ж у компанії з’явилась дебіторська заборгованість, яка постійно зростає і стає проблемною — саме час задуматися про те, чи ефективно діє юрист, з яким ви працюєте:
чи всі ризики було враховано при підписанні договору?
чи запущені правові механізми впливу для того, щоб повернути борги?
чи виставлена претензія і проведені перемовини, щоб з’ясувати причину відтермінування?
Негативна відповідь на будь-яке з цих питань є зайвим приводом для переоцінки професійних якостей вашого інхауз-юриста.