А ви знаєте, яке одне з найперших питань цікавить клієнтів на зустрічі
«А ми зможемо стягнути з відповідача-контрагента сплачені кошти за ваші юридичні послуги в суді»?
Наша відповідь звучить – «Так, але є певні нюанси», які ми одразу пояснюємо.
Перш за все, необхідно виграти справу. Тут ми працюємо по-максимуму, вибудовуємо ідеальну стратегію захисту клієнта.
Укладеного договору про надання правової допомоги та виставленого рахунку-фактури недостатньо, щоб стягнути в суді кошти з контрагента.
Рух коштів від клієнта на рахунок адвоката обов’язково повинен відбутися, адже в суді найголовнішим доказом, який надає можливість стягнути такі витрати, є банківська виписка або платіжне доручення.
Однак, це ще не все. Особливу увагу суди звертають на предмет договору. Адже може бути таке, що адвокат лише підготував та подав позов, а в предметі вказано, що за цю ж суму необхідно підготувати заяву про забезпечення позову тощо, а в даній справі адвокат цього не робив.
Відтак, необхідно детально прописувати предмет договору або ж підписувати додаткові угоди.
Крім того, витрати повинні бути співмірними з обсягом наданої правової допомоги, а то судді самостійно можуть визначити таку співмірність та зменшити очікувані витрати.
І на останок. Гонорар успіху. Як же бути з ним? Частенько адвокати передбачають договорами додаткові оплати адвокату за виграш справи. І це нормальна практика.
Так, у нас були випадки, що судді задовольняли вимогу стягнути гонорар успіху з контрагента, попри те, що гонорар не був оплачений клієнтом адвокату.
У будь-якому разі, якщо позов буде задоволено, витрати суд стягне з контрагента.
Питання лише в якому розмірі?
Однак це вже залежить від багатьох обставин, описаних вище.