В 2022 році стартувала кампанія реєстрації резидентами Дія Сіті підприємств, які працюють в сфері ІТ-технологій. Підприємства, які стали резидентами Дія Сіті, можуть отримати пільгові ставки сплати податку на прибуток та ЄСВ.
Водночас, було надано можливість молодим підприємствам («стартапам»), здобути статус резидента, при дотриманні мінімальних умов.
Резидентом Дія Сіті може бути стартап – юридична особа, яка:
- зареєстрована не раніше ніж за 24 календарних місяці до дня подання заяви про набуття статусу резидента Дія Сіті;
- річний обсяг доходу за рік до подання заяви, в рік подання заяви та в рік після подання заяви не повинен перевищувати 1167 розмірів МЗП. В 2022 році – 7 585 500 грн, в 2023 – 7 818 900 грн.;
- здійснює передбачені законом види діяльності в ІТ-сфері;
- сума доходу від ІТ-діяльності становить не менш як 90 відсотків суми її загального доходу у період резидентства;
- щодо юридичної особи відсутні обставини, передбачені Законом як такі, що виключають можливість юридичної особи бути резидентом Дія Сіті.
На 31 грудня року, наступного за роком набуття резидентства, стартап повинен мати середньооблікову чисельність працівників – 9 осіб. А також середню заробітну плату в розмірі 1200 євро. Тоді за стартапом зберігається статус резидента Дія Сіті.
Якщо підприємство отримало статус резидента як стартап в 2022 році, то воно повинно відповідати всім вимогам до резидента Дія Сіті станом на 31 грудня 2023 року.
Для того, щоб залишатися резидентом Дія Сіті, підприємство зобов’язане постійно подавати звітність:
- початковий звіт про відповідність (за перші 3 місяці діяльності в статусі резидента, подається до останнього дня шостого місяця резидентства);
- аудиторський висновок з підтвердженням фактів, викладених в початковому звіті (стартапами не подається);
- річний звіт про відповідність (подається до 1 червня року, наступного за звітним);
- аудиторський висновок з підтвердженням фактів, викладених в річному звіті.
Відповідно до ст. 9 Закону підприємство втрачає статус резидента Дія Сіті, якщо за результатами поданих звітів воно не відповідає вимогам, які зазначені вище. Або ж, якщо підприємство прострочило подання звіту про відповідність та/або аудиторського висновку більш ніж на 20 робочих днів.
Однак, в зв’язку з введенням в Україні воєнного стану, Постановою КМУ від 29 березня 2022 р. № 382 встановлено:
- до 1 січня календарного року, що настає за роком, наступним за роком припинення чи скасування воєнного стану, подання резидентом Дія Сіті звіту про відповідність та незалежного висновку, не вимагається;
- до 1 числа календарного місяця, наступного за місяцем припинення чи скасування воєнного стану, не можна позбавити підприємство статусу резидента Дія Сіті через невідповідність вимогам, встановлених ст. 5 Закону. Або за несвоєчасне подання звітів.
Підсумуємо. Резиденти Дія Сіті повинні подати перший звіт про відповідність та аудиторський висновок в період з 1 січня року, наступного за роком скасування воєнного стану, до 1 червня такого року. Але за умови, що не буде інших змін до законодавства).
На кінець звітного року (року, в якому буде скасовано воєнний стан) стартапи, які зареєструвалися в 2022 році, повинні мати середньооблікову чисельність працівників 9 осіб. А також середню заробітну плату в розмірі 1200 євро.