Адреса

04071, Україна, м. Київ, вул. Воздвиженська 14, офіс 9

EMAIL

Контакти

[polylang_langswitcher]
[polylang_langswitcher]

Адреса

04071, Україна, м. Київ, вул. Воздвиженська 14, офіс 9

EMAIL

Контакти

Адреса

04071, Україна, м. Київ, вул. Воздвиженська 14, офіс 9

EMAIL

Контакти

[polylang_langswitcher]
[polylang_langswitcher]

Адреса

04071, Україна, м. Київ, вул. Воздвиженська 14, офіс 9

EMAIL

Контакти

Головна/ Послуги /Супровід процедури примусового виконання рішення суду
BIRES

Юридичний супровід бізнесу

Юридичні послуги для фізичних осіб

Правова допомога в сферах ведення господарської діяльності, банківського і фінансового права, екологічного права, корпоративного права, нерухомості та земельного права, оподаткування, реструктуризації та банкрутства, трудового та сімейного права і багато іншого.

Супровід процедури примусового виконання рішення суду

Клієнти довіряють нам в найскладніших питаннях, тому що знають, що ми працюємо на результат.

Як ми працюємо

01

Отримання виконавчих листів

про примусове виконання рішення суду

02

Підготовка листа

до податкової для добровільного виконання рішення суду

03

Відкриття виконавчого провадження

У випадку відмови добровільного виконання рішення суду подання заяв та виконавчих документів до уповноважених органів (Казначейство, Департамент примусового виконання)

04

Супровід

  • моніторинг та контроль виконання рішення суду виконавцем
  • подання необхідних заяв, клопотань, звернень до виконавця
  • складання заяв про скоєння злочину посадовими особами податкової служби у випадку відмови виконання рішення суду (у разі необхідності)
  • підготовка та подання звернень до суду з метою встановлення судового контроля виконання рішення суду та отримання звіту з податкової служби про його виконання
  • інші процесуальні дії, необхідні для виконання рішення суду та відшкодування витрат

Вартість та строки

img

Від 3 місяців

briefcase

Від 10 000 гривень

Результати нашої ефективності

Your success is our goal!

років практичного досвіду

0 +

СПРАВА ЩОДНЯ З ПОДАТКОВИХ ПИТАНЬ

0 +

КОМПАНІЙ ВИВЕДЕНО З ПЕРЕЛІКУ РИЗИКОВИХ ПЛАТНИКІВ ПДВ

0 +

УСПІШНИХ СУДОВИХ СПРАВ ЩОРОКУ З ПОДАТКОВИХ ПИТАНЬ НА КОРИСТЬ НАШИХ КЛІЄНТІВ

0 +

Що ви
отримаєте

Можливість результативно досягти

остаточного вирішення питання з виконанням рішення суду та поверненням судових витрат, адже отримання позитивного рішення суду не є гарантією автоматичного та добровільного його виконання

в органах Державної виконавчої служби на всіх стадіях виконавчого провадження

примусового виконання рішень та взаємодії з виконавчими органами

Заповніть форму нижче,
ми зв’яжемось з вами

Заповніть форму нижче, ми зв’яжемось з вами

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Checkboxes

Новини

Новини

Sorry, your ID is maybe not correct (If you did not place any ID that means auto-detect does not work.). And please make sure that your selected element is developed with Swiper.

Sorry, your ID is maybe not correct (If you did not place any ID that means auto-detect does not work.). And please make sure that your selected element is developed with Swiper.

Поширені питання

Поширені питання

Все залежить від предмета спору. Якщо оскаржувалось рішення про блокування податкової накладної або про віднесення до ризикових – судове рішення необхідно подати на примусове виконання. Це ж стосується і рішень щодо відшкодування судових витрат на користь платника податків за рахунок контролюючого органу. У разі ж скасування податкового повідомлення-рішення – платник податків не зобов’язаний звертатися до виконавчих органів та сплачувати визначені штрафні санкції.

Виконання судових рішень відбувається на підставі виконавчого листа. Він видається судом за результатами судового розгляду. В подальшому виконавчий лист передається органам примусового виконання рішення для вчинення необхідних дій.   

Після набрання рішенням законної сили, суд повинен видати виконавчий лист стягувачу (особисто або направити поштою). Але на практиці це не завжди відбувається автоматично. Тому для отримання виконавчого листа краще звернутися до суду із заявою, яка може бути подана як самим стягувачем, так і його представником.

Враховуючи, що боржником у виконавчому провадженні буде податкова – орган державної влади, такі рішення не можуть бути виконані через приватного виконавця чи районні органи ДВС. Якщо зміст рішення полягає у зобов’язанні вчинити дії (зареєструвати податкову накладну, виключити з переліку ризикових тощо), такі рішення виконуються уповноваженими підрозділами примусового виконання рішень Міністерства юстиції України. Якщо ж зміст судового рішення полягає в обов’язку податкової сплатити кошти на користь платника податку – виконавчі листи подаються до Державної казначейської служби України або її територіальних підрозділів.

В залежності від обставин строк виконання різний. Рішення може бути виконане негайно, але іноді виконання розтягується на місяці. Все залежить від різних обставин. Зокрема, завантаженості виконавців, черговості надходження до виконання, добросовісності боржника тощо.

Рішення суду, що набрало законної сили, є обов’язковим до виконання. Це зобов’язує програвшу суд сторону виконати рішення. Додатково можна звернутися з листом до податкової. До листа необхідно долучити копію судового рішення та наголосити на необхідності його добровільного виконання. Також необхідно зазначити, що в разі невиконання рішення добровільно – його буде виконано примусово. Окрім цього, можна додатково застосувати процедуру встановлення судового контролю за виконанням рішення. Вона полягає в тому, що суд може зобов’язати податкову подати у встановлений строк звіт про виконання судового рішення.

За невиконання судового рішення передбачена відповідальність, зокрема і кримінальна. Так, в межах процедури судового контролю суд може накласти штраф на відповідального за виконання рішення. Тому, якщо рішення довго не виконується попри обізнаність податкової, можна звернутися за роз’ясненнями причин невиконання. Якщо вбачаються ознаки свідомого ухилення від виконання рішення, можна застосувати процедуру притягнення до відповідальності.

Однозначно так. Як і в судовому процесі, адвокат може взяти на себе повний супровід виконання судового рішення. Зокрема, адвокат може: отримати виконавчий лист; сформувати заяву про примусове виконання та подати її уповноваженому органу; здійснювати контроль за ходом виконання та виконавчими діями; звертатися до виконавця з клопотаннями, скаргами; ініціювати додаткові заходи для притягнення до відповідальності за наявності відповідних підстав. 

АЛГОРИТМ ДІЙ ПРИ ПРИМУСОВОМУ ВИКОНАННІ РІШЕННЯ СУДУ В ПОДАТКОВИХ СПОРАХ

Процедури виконання рішення суду в податкових спорах відрізняються в залежності від змісту судового рішення.

Умовно їх можна поділити на:

  1. Виконання рішень щодо зобов’язання вчинити дії.
  2. Виконання рішень щодо стягнення коштів.
  3. Виконання інших рішень.

Слід зауважити, що примусове виконання рішень, де боржником є орган державної влади (податкова), має свої особливості. Так, виконання таких рішень не може здійснюватися приватними виконавцями або районними органами ДВС.

Виконання рішень щодо зобов’язання вчинити дії

Якщо судом визнано протиправним рішення про відмову в реєстрації податкової накладної або про визнання платника податку ризиковим – наступним кроком буде виконання цього рішення.

А саме, безпосередній реєстрації податкової накладної або ж фактичному виключені з переліку ризикових платників податку.

Податкова зобов’язана вчинити ці дії по факту ухвалення рішення суду. Але на практиці податкова цього не робить.

По-перше, рекомендуємо надіслати податковій листа, долучивши до нього копію судового рішення, та наголосити на необхідності його виконання.

Наступним кроком має бути подання рішення на примусове виконання.

Для цього необхідно отримати в суді виконавчий лист, оригінал якого разом із заявою передається до уповноваженого підрозділу примусового виконання рішень Міністерства Юстиції. 

При цьому треба врахувати, що податкові накладні в ЄРПН реєструє Державна податкова служба України, а виключення з ризикових здійснюється Головними управліннями ДПС.

З виконавчим листом необхідно звернутися впродовж 3-х років.

Після подання виконавчого листа на примусове виконання, найкраще що можна зробити, це контролювати хід виконання рішення. За необхідності – звертатися до виконавця із заявами, клопотаннями, скаргами, якщо хід виконання рішення йде занадто повільно.

Виконання рішень щодо стягнення коштів

Якщо суд приймає рішення на користь платника податку, він вирішує питання про стягнення судових витрат з податкової на користь платника податків (судовий збір, правнича допомога тощо).

У деяких справах, власне предметом позову може бути стягнення коштів з податкової (матеріальної шкоди, здійснення заліку надлишково сплачених коштів тощо).

Не слід очікувати, що податкова сплатить вам ці кошти добровільно.

Для стягнення коштів необхідно отримати в суді виконавчі листи та передати їх до примусового виконання.

Примусове виконання таких рішень здійснюється Державною казначейською службою України або її територіальними підрозділами. 

Оригінал виконавчого листа разом із заявою передається до відповідного органу ДКС України, який здійснює списання відповідних коштів з рахунків боржника в порядку черговості надходження виконавчих документів.

В заяві мають бути коректно зазначені реквізити, на які платник податку має намір отримати стягнуті кошти.

Виконання інших судових рішень

Інші судові рішення (наприклад, про скасування податкового повідомлення-рішення, наказу про призначення перевірки) не потребують вчинення додаткових дій з боку платника податків.

У разі скасування цих рішень нараховані платнику податків грошові зобов’язання не підлягають сплаті.

Однак категорія “інших судових рішень” є доволі широкою та в певних випадках вимагає вчинення певних дій для виконання судового рішення. Всі потенційно можливі випадки передбачити нереально – кожна справа є індивідуальною та потребує окремого підходу.

Встановлення судового контролю за виконанням судових рішень у податкових спорах

Іншим способом забезпечення виконання судового рішення є встановлення судового контролю.

Судовий контроль передбачає, що суд може зобов’язати податкову подати у встановлений строк звіт про виконання судового рішення.

За наслідками розгляду звіту про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя може накласти на відповідальну за виконання рішення особу грошовий штраф.

Половина суми такого штрафу стягується на користь платника податків, інша половина – до Державного бюджету України.

Сплата штрафу не звільняє від обов’язку виконати рішення суду і подати звіт про його виконання. Повторне невиконання цього обов’язку тягне за собою застосування штрафу в більшому розмірі.

Окрім цього, суд може винести окрему ухвалу про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених податковою, у зв’язку з невиконанням рішення суду.